بسیاری از دانشجویانی که تمایل به شرکت در آزمون یوس دارند، همواره با این پرسش روبه هستند که نمره ی قبولی آزمون یوس چند است و حداقل نمره ی قبولی یا انتخاب رشته در این آزمون در چه حدودی است.قبل از پاسخ به این سوال باید بدانید که همانند دانشگاههای ایران، دانشگاههای ترکیه نیز برای قبولی در هر رشته امتیاز و نمره خاص خود را دارند. با این تفاوت که هر دانشگاه این نمره حد نصاب یوس را بر اساس بالاترین نمره در هر سال محاسبه می کند. مثلا نمره ی قبولی پزشکی در آزمون یوس دانشگاه استانبول بالای 98 درصد و نمره ی قبولی پزشکی دانشگاه آنکارا واژه به نسبت پایین تر است. بررسی کارنامه ی قبولی یوس سالهای گذشته نشان می دهد که دانشگاه ها هر سال بر اساس بالاترین ترازها دانشجویان را انتخاب می کنند.

حداقل نمره ی قبولی یا انتخاب رشته برای یوس در اکثر دانشگاههای ترکیه بالای 40 است. یعنی دانشجویانی که نمره ی آزمون یوس شان بالای 40 است مجاز به انتخاب رشته ی یوس می باشند.

توصیه ی ما برای انتخاب رشته آزمون یوس این است که اگر نمره ی شما پایین تر از 80 است زیرشاخه های گروه پزشکی را انتخاب نکنید چرا که شانس قبولی یوس با این درصد در این رشته ها پایین می باشد.

در زیر نمره ی قبولی آزمون یوس برای رشته های پزشکی در سال های اخیر را گردآوری کرده ایم تا بتوانید با مقایسه و تخمین درصد های قبولی در آزمون یوس دید دقیق تری نسبت به قبولی و انتخاب رشته در یوس داشته باشید.

آقای م.م با نمره ی 97.5 قبولی در رشته پزشکی دانشگاه آتاترک

خانم ل.ف نمره ی 96.25 قبولی در رشته دندان پزشکی دانشگاه آتاترک

آقای آ.ا نمره ی 100 قبولی در پزشکی دانشگاه استانبول

آقای ا.ع نمره 97 قبولی پزشکی دانشگاه الوداغ

خانم س.ع نمره 97 قبولی دندان پزشکی دانشگاه آنکارا

خانم ا.ت نمره 87 قبولی فیزیوتراپی دانشگاه آنکارا

خانم ی.د نمره 75 قبولی روابط بین الملل دانشگاه آنکارا

آقای ا.ب نمره 89 قبولی مهندسی برق دانشگاه استانبول

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Red Oranges Green Purple Pink

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction