آیا آزمون یوس سخت است؟
آیا آزمون یوس سخت است؟

سوالی که اغلب داوطلبان تحصیل در ترکیه در ابتدای تحقیق و مشاوره از خود و مشاوران می پرسند این است که آیا آزمون یوس آزمون سختی است؟ سطح سوالات آزمون یوس در چه سطحی است؟و چقدر زمان برای مطالعه و موفقیت در این آزمون نیاز هست؟

پاسخ این سوال از هر دانش آموز به دانش آموز دیگر متفاوت است اما در یک نظر کلی با توجه به مقایسه کنکور ایران و ترکیه نتایج زیر قابل برداشت است:

-        برخلاف کنکور ایران محتوای درسی و تعداد مباحثی که دانشجویان بایستی برای کنکور یوس بخوانند کمتر است و شامل سه درس ریاضیات، هوش و هندسه است.

-        تعداد سوالات آزمون یوس کمتر از کنکور است و زمان در نظر گرفته شده به نسبت هر آزمون بیشتر از ایران است.

-        بسیاری از آزمون های دانشگاه های مختلف نمره منفی ندارند.

-        برخلاف کنکور که فقط یکبار برگزار میشود، آزمون یوس در هر دانشگاه و به تعداد حدود 50 دانشگاه برگزار می شود و در صورتیکه شما یک آزمون را به نا به هر دلیلی خوب نگذرانده باشید می توانید شانس خود را در آزمون های دیگر امتحان کنید و استرس کمتری خواهید داشت.

-        سطح سوالات یوس به گونه ای طراحی میشود که تمام دانشجویان خارجی از همه ی کشورها بتوانند در این آزمون شرکت کنند بنابراین دانشجویان با سطح ریاضی متوسط در صورت تمرکز و تمرین قادر به کسب رتبه های خوب در این آزمون هستند.

-        برخلاف کنکور ایران نتیجه کنکور یوس دو سال اعتبار دارد و شما با کارنامه ی یوس امسال می توانید سال دیگر نیز انتخاب رشته و اپلای کنید.

-        - بسیاری از دانشگاههای ترکیه کارنامه ی یوس دانشگاه های دیگررا برای ثبت نام و اپلای قبول می کنند .مثلا شما با کارنامه ی یوس دانشگاه استانبول می توانید برای صد دانشگاه دولتی و غیردولتی ترکیه انتخاب رشته یا ثبت نام کنید.

با توجه به نکات زیر می توانید تا حدودی با ابعتد و مختصات این آزمون آشنا شنوید اما یک راه حل عملی تر و دقیق تر که تومرپل برای اینکار ابداع کرده است ثبت نام و ارایه آزمون تعیین سطح رایگان یوس است که با تماس با موسسه و شرکت در یک آزمون آنلاین تعیین سطح رایگان هم با مختصات آزمون و هم با توانایی خود برای برنامه ریزی این آزمون بیشتر آشنا می شوید.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Red Oranges Green Purple Pink

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction