خوابگاه دانشجویی در ترکیه
خوابگاه دانشجویی در ترکیه

دانشجویان که به قصد تحصیل در دانشگاههای ترکیه کشور خود را ترک می کنند عموماً از خوابگاههای دانشجویی به دلیل پایین بودن هزینه ی خوابگاه دولتی دراستانبول و شهرهای دیگر برای اقامت دانشجویی در ترکیه استفاده می کنند. دانشگاههای دولتی ترکیه عموماً دارای خوابگاه هستند و این خوابگاهها در اتاق های دو تا چهارنفره با امکاناتی مانند تختخواب،میز مطالعه، سرویس بهداشتی تجهیز می شوند.خوابگاههای دولتی در داخل کمپوس اصلی دانشگاه و گاها خارج از دانشگاه قرار دارند و برای رفت و آمد دانشجویان سرویس های دانشجویی در ساعات مختلف روز وجود دارد. خوابگاههای دانشجویی در ترکیه مختلط نبوده و در ساختمان های جداگانه قرار دارند و ساعت های مشخص برای ورود و خروج دانشجویان تعیین شده است. در برخی از خوابگاه های دانشجویی برای افراد درجه یک دانشجویان امکان استفاده موقت چند روزه از اتاق های مهمان برای خانواده ی دانشجویان وجود دارد.هزینه ی خوابگاه های دولتی دانشجویی در ترکیه ماهیانه حدود سیصد لیر است. سه وعده ی غذا نیز با کارت دانشجویی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است.

دانشگاههای خصوصی ترکیه نیز دارای خوابگاه های دانشجویی هستند.این خوابگاه ها اغلب به صورت اتاق یا آپارتمان اشتراکی در اختیار دانشجویان قرار می گیرند. هزینه ی رزرو و اجاره خوابگاه در دانشگاههای خصوصی ترکیه مانند خوابگاه دانشگاه استانبول آیدین یا دانشگاه یدی تپه برای اتاق های یک نفره سالیانه حدود ده هزار لیر است. این خوابگاه ها به دلیل غیردولتی بودن دارای امکانات زیادی مانند باشگاه، استخر، سالن های مطالعه، سالن کامپیوتر و...هستند.

افرادی که به صورت شخصی برای کالج های زبان یا اقامت کوتاه مدت در ترکیه اقدام می کنند نیز می توانند در خوابگاههای خصوصی یا آپارتمان های اجاره ای کوتاه مدت در شهرهایی مانند استانبول، آنکارا و ازمیر ساکن شوند. رزرو خوابگاه در استانبول عموماً به صورت مکاتبه ای یا حضوری انجام می شود.هزینه ی اجاره ی خوابگاه در استانبول به صورت ماهیانه از هفتصد لیر شروع می شود.در سایت زیر می توانید برای اطلاع از هزینه ی اجاره خوابگاه دانشجویی در استانبول جستجو کنید. نکته ای که در رزرو خوابگاه در استانبول اهمیت دارد این است که بدون بازدید حضوری از خوابگاه و محیط آن هرگز اقدام به پرداخت هزینه ی خوابگاه دانشجویی نکنید و با تحقیق کامل و پس از رسیدن به ترکیه و صرف وقت و دقت کامل اقدام به اجاره ی خوابگاه نمایید!چرا که اکثراً خوابگاههای خصوصی در ترکیه بعد از پرداخت هزینه ی اجاره چند ماهه در صورت انصراف مبلغ هزینه را به شما برنمی گردانند.

لینک لیست و هزینه ی رزرو خوابگاه های خصوصی در ترکیه

https://www.yurtlarfiyatlar.com/istanbul-ozel-yurtlar/

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Red Oranges Green Purple Pink

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction