تحصیل در ترکیه بدون کنکور یوس

 

برای بسیاری از متقاضیان تحصیل در ترکیه این پرسش پیش میاید که آیا تحصیل در ترکیه بدون آزمون یوس امکان پذیر است؟ یا برای مثال تحصیل پزشکی در ترکیه بدون کنکور چگونه است؟ همه ی دانشگاههای معتبر دنیا همواره فلیتر یا شرایطی برای انتخاب دانشجویان لحاظ می کنند. بسیاری از دانشگاه های ترکیه با آزمون یوس دانشجو می پذیرند در این میان اگر شما نمی خواهید در آزمون یوس شرکت کنید یا از طریق آزمون های جایگزین مانند اس ای تی یا جی مت و یا شرط معدل بایستی برای تحصیل در ترکیه اقدام کنید. در رابطه با آزمون های جایگزین می توانید در مقاله های مرتبط در سایت اطلاعات کسب کنید اما در مورد تحصیل در ترکیه بدون آزمون یوس و از طریق شرط معدل لیست دانشگاههایی که با شرط معدل در مقطع لیسانس اقدام به پذیرفتن دانشجو می کنند در زیر آورده شده است.

دانشگاههای دولتی مانند دانشگاه حاجت تپه، قاضی، سامسون، آتاترک، تراکیا،چکوروا، خاورمیانه و... هر سال در زمان مشخص ثبت نام باتوجه به شرط معدل اقدام به پذیرش دانشجو از رشته های پزشکی،مهندسی،انسانی و هنر می کنند. تحصیل در دانشگاههای ترکیه بدون کنکور برای رشته های پزشکی عموما شرط معدل دارد و حدنصاب ثبت نام در این دانشگاه ها برای پزشکی و بدون آزمون حداقل 18 است.زمان ثبت نام این دانشگاه ها عموما یک بار در سال و در تیر و مرداد ماه است. مدارک لازم برای تحصیل در ترکیه بدون آزمون یوس شامل ترجمه ریزنمرات دیپلم و پیش دانشگاهی، مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و عکس و پاسپورت است. مدارک تحصیلی بایستی به زبان ترکی یا انگلیسی ترجمه شده و با تایید کنسولگری و وزارت خارجه ایران همراه باشد.ثبت نام این دانشگاه ها عموما به صورت پست مدارک از ایران است و برخی نیز به صورت آنلاین انجام می شود.

دانشگاههای دیگر نیز همچون بیکنت، یدی تپه، مال تپه، آیدین استانبول،... جز دانشگاههای خصوصی هستند که بدون آزمون یوس در همه ی رشته ها دانشجو می پذیرند. نمره حداقل قبولی برای پزشکی در این دانشگاهها حداقل 17 است .

لیست دانشگاههایی که با دیپلم دانشجو می پذیرند:

1. KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

2.DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ

3.SAKARYA ÜNİVERSİTESİ

4.SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ

5.ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ

6.DÜZCE ÜNİVERSİTESİ

7.ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ

8.TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ

9.GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ

10.ORDU ÜNİVERSİTESİ

11.AMASYA ÜNİVERSİTESİ

12.KARS KAFKAS ÜNİVERSİTESİ

13.KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ

14.KİLİS 7 ARALIK ÜNİVERSİTESİ

15.NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ

16.SİİRT ÜNİVERSİTESİ

17.SİNOP ÜNİVERSİTESİ

18.BAYBURT ÜNİVERSİTESİ

19.BARTIN ÜNİVERSİTESİ

20.KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Red Oranges Green Purple Pink

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction