برای اگاهی از جدید ترین خبرها، دریافت رایگان ویدیوهای راهنما و فایل های مشاوره در کانال تلگرام ما عضو شوید و برای اطلاعات بیشتر در زمینه زندگی در ترکیه به لستانبول سری بزنید

جدید:‌برای شرکت در آزمون های آنلاین رایگان به کانال تومرپل وارد شده و نام کاربری دریافت کنید

 

 
 
 

⚡️سخنی با متقاضیان شرکت در آزمون یوس. ⚡️ امسال برای شما برنامه ویژه ای داریم. با توجه به استقبال بی نظیر متقاضیان آزمون یوس از پکیج‌های تصویری موسسه،‌ برآن شدیم تا امسال با برنامه ریزی کامل‌تر و جامع‌تری در خدمت شما عزیزان باشیم و خدمات خود را برسیاق همیشه،‌ تا نهایت توان خود بهبود بخشیم. قبل از هرچیز به محتویات کنونی پکیج نگاهی بیاندازیم:‌

‍1️⃣ ۵۷۴ عنوان ویدوی آموزشی با کیفیت فول اچ دی و مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

2️⃣حل المسائل تمامی تمرینات کتاب ریاضی

3️⃣ جزوه کتاب ریاضی

4️⃣ کتاب‌های ریاضی، هندسه و هوش

☑️امسال قصد داریم این مجموعه را کاملتر از پیش کنیم.

همانطور که در روزهای پیشین نیز عنوان شد،‌ امسال مرکز آزمون موسسه راه اندازی شده است. اگرچه آماده سازی هر آزمون وقت و انرژی فراوانی را طلب می‌کند ما بر این باوریم که باید قسمتی از خدماتمان را رایگان نگاه داریم. از این رو تعدادی از این آزمون‌ها رایگان بوده و بدون دریافت هزینه ای دراختیار تمام علاقه‌مندان قرار گرفته‌است. علاوه بر این بخش رایگان، یا بهتر بگوییم عمومی،‌ چند بخش اختصاصی آزمون نیز ارائه شده است که در اختیار دوستانی قرار می‌گیرد که پکیج تصویری موسسه را تهیه کرده‌اند. در این پکیج، آزمون‌های زیر وجود دارند:‌

➖بیست آزمون طبقه بندی‌شده: پس از خرید پکیج تصویری، نام کاربری شما در لیست دسترسی به این آزمون‌ها وارد می شود و می‌توانید در این آزمون‌ها شرکت کنید. این آزمون‌ها مرحله‌ای هستند بدین معنی که تا زمانی که دانشجو در آزمون اول نمره حد نصاب را کسب نکند نمی‌تواند در آزمون دوم شرکت کند و الی آخر. بنابراین تا زمانی که مطالب مقدماتی را فرا نگرفته باشید نمی‌توانید وارد بخش مطالب پیشرفته‌تر شوید. با توجه به ماهیت خودآموز بودن پکیج، لازم دیدیم که چنین بخشی را در آزمون‌ها قرار دهیم تا دانشجویان بهتر بتوانند خود را محک بزنند.

➖بیست آزمون جامع:‌ علاوه بر آزمون‌های طبقه بندی شده که ماهیت آموزشی دارند،‌ بیست آزمون جامع نیز در پکیج گنجانده‌ شده‌است که ماهیت رقابتی دارند و می‌توانید خود را نسبت به دیگر دانشجویان محک بزنید.

مژده به تمامی متقاضیان تحصیل در ترکیه
راه‌اندازی بخش آزمون‌های تومرپل.
از این پس تمامی متقاضیان تحصیل در ترکیه می‌توانند به رایگان در آزمون‌های تومرپل شرکت کنند. آزمون‌های آنلاین موسسه، بدون محدودیت برای تمام عزیزان قابل دسترس بوده و نمره، رتبه و تراز نیز اعلام می‌شود. 
حتی اگر از خدمات ما نیز استفاده نمی‌کنید می‌توانید در آزمون‌های موسسه شرکت کنید. برای شرکت در آزمو‌‌ن‌ها لازم است ابتدا نام کاربری دریافت کنید.
 برای دریافت نام کاربری مدارک زیر را به آی دی تلگرام @tomerpolad ارسال کنید:‌
اسکن کارت ملی 
اسکن عکس پرسنلی ۳ در ۴ 
 
با توجه به ماهیت رقابتی آزمون‌ها هر نفر تنها یک‌ بار در هر آزمون می‌تواند شرکت کند. 
آزمون اول، آزمون سال ۲۰۱۷ دانشگاه استانبول بوده و زمان آن ۱۰۰ دقیقه است. به تدریج آزمون‌های بیشتری در سایت بارگذاری شده و عزیزان می‌توانند در این آزمون‌ها شرکت کنند. 
برای شرکت در آزمون‌‌ها به لینک زیر مراجعه کنید:‌
 
آغاز ثبت نام مدرسه ایرانی در استانبول - 5.0 out of 5 based on 22 votes
امتیاز کاربر: / 22
بدخوب 

با توجه به سؤالات مکرر اولیاء محترم و  هم وطنان عزیز، بدین وسیله اطلاعات عمومی و لازم جهت ثبت نام نو آموزان پیش دبستانی و دانش آموزان پایه های اول ابتدایی تا چهارم دبیرستان در مدرسه ی ایرانی استانبول اعلام می شود. ثبت نام برای سال تحصیلی جدیددر مدرسه ایرانی استانبول از اول تیرماه شروع خواهد شد. اولیاء محترم می توانند در روزهای دوشنبه و چهارشنبه از ساعت ۸ الی ۱۳ با در دست داشتن مدارک اعلام شده، جهت ثبت نام مدرسه ی ایرانی ذر استانبول فرزند خود به مجتمع آموزشی فجر استانبول مراجعه فرمایند. لطفاً بخش توضیحات لازم را تا آخر مطالعه فرمایید.

 

*** توضیحات لازم:

۱-                 مدارک مورد نیاز هر پایه به صورت جداگانه از منوی «شرایط ثبت نام»  >>>>  «مدارک مورد نیاز» قابل مشاهده است.

۲-                 مدارک لازم برای دانش آموزانی که در سال تحصیلی جاری در این مجتمع مشغول به تحصیل می باشند، اصل گذرنامه، کارت اقامت معتبر و عکس جدید می باشد.

۳-                 مدارک تحصیلی قبلی دانش آموزانی که قصد انتقال به این مجتمع را دارند، باید به تأیید اداره آموزش و پرورش منطقه / ناحیه محل تحصیل قبلی رسانده شود

توجه : ۱- نیازی به تأیید اداره کل آموزش و پرورش استان نمی باشد.

توجه : ۲- نیازی به ترجمه مدارک تحصیلی نیست مگر آن که قصد ارائه مدارک به مدارس، دانشگاه ها یا ادارات ترکیه را داشته باشید.

۴-      برای هر دانش آموز و اولیاء وی پس از ثبت نام یک «نام کاربری» و «رمز» اختصاصی صادر می شود تا از طریق وب سایت مجتمع آموزشی فجر در جریان نتایج نمرات کلاسی، نتایج آزمون های مرحله ای، حضور و غیاب و مسائل انضباطی، پیامهای ارسالی دبیران و مسئولین مدرسه و … قرار گیرند.

۵-      با اقامت های ۳ ماهه و  ۶ ماهه ثبت نام انجام نمی گیرد. این قبیل اقامت ها توریستی محسوب می شود؛ مگر آن که تمدید اقامت دانش آموز به استناد مدارکی که ولی دانش آموز ارائه می دهد (از جمله ثبت شرکت و فعالیت تجاری یا خرید خانه توسط ولی دانش آموز و یا تحصیل ولی دانش آموز در دانشگاه های ترکیه) بلامانع تشخیص داده شود.

۶-    به واسطه ثبت نام در مجتمع آموزشی فجر، برای کسی کارت اقامت در ترکیه صادر نمی شود، بلکه دانش آموز باید ابتدا مسأله اقامت خود را حل کرده باشد تا در مدرسه ثبت نام شود.

۷-      در ماه های تیر و مرداد، مجتمع آموزشی فقط در روزهای دوشنبه و چهارشنبه فعال خواهد بود.

۸-     مجتمع آموزشی فجر استانبول به عنوان واحد آموزشی مختلط (دختر و پسر) فعالیت می کند و اغلب کلاس ها به صورت مختلط برگزار می شود. در صورت به حد نصاب رسیدن تعداد دانش آموز، کلاس ها به تفکیک جنسیت برگزار خواهد شد. از خانواده های محترم تقاضا می شود نسبت به توجیه و آگاه سازی فرزندان خود اقدام نمایند.

۹-     مجتمع آموزشی فجر استانبول از پیش دبستانی تا پیش دانشگاهی دانش آموز می پذیرد و همه این دانش آموزان در یک فضای آموزشی مشترک به تحصیل خواهند پرداخت. از خانواده های محترم تقاضا می شود نسبت به توجیه و آگاه سازی فرزندان خود اقدام نمایند.

۱۰-            مجتمع آموزشی فجر ایرانیان استانبول از ارائه خدمات به افرادی که تابعیت جمهوری اسلامی ایران را از خود سلب نموده اند، معذور است.

۱۱-            برنامه درسی و نظام آموزشی ارائه شده در مجتمع آموزشی فجر ایرانیان استانبول دقیقاً همان برنامه درسی و نظام آموزشی داخل کشور است و هیچ تفاوتی از نظر محتوا (کتاب درسی) و ارزشیابی با آن ندارد.

۱۲-            دانش آموزانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های ترکیه را دارند ملزم به گذراندن آموزش های دوره پیش دانشگاهی و ارائه گواهینامه پایان دوره به دانشگاه مربوطه هستند.

۱۳-            روزهای کاری مجتمع آموزشی فجر از دوشنبه تا جمعه می باشد و روزهای شنبه و یک شنبه تعطیل است.

۱۴-            در روزهای شنبه برخی از کلاس های فوق برنامه (کلاسهای جبرانی، المپیاد و  …) برگزار می شود.

۱۵-            در حال حاضر ساعات کاری مجتمع آموزشی فجر در روز های دوشنبه و جمعه از ۸ تا ۱۳:۰۵  و در روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه از ۸ تا ۱۴:۰۵ می باشد.

۱۶-            به دلیل گستردگی شهر استانبول و استفاده همه دانش آموزان از سرویس مشترک، و نیز فضای مشترک مدرسه و محدودیت آن، برنامه حضور دانش آموزان دوره ابتدایی همانند دوره های متوسطه در پنج روز هفته می باشد. لذا این دانش آموزان از حدود ۱۰ ساعت آموزش فوق برنامه برخوردارند.

۱۷-            هر چند بوفه مدرسه به صورت محدود به ارائه مایحتاج روزانه دانش آموزان می پردازد، در حال حاضر امکان سرو ناهار وجود ندارد. از خانواده های محترم به ویژه والدین دانش آموزان دوره ابتدایی تقاضا می شود نسبت به تغذیه میان وعده فرزندان خود برنامه ریزی داشته باشند.

۱۸-            در دو سال تحصیلی اخیر کلیه کلاسها مجهز به تخته هوشمند و اینترنت شده اند. از خانواده های محترم تقاضا می شود نسبت به توجیه و آگاه سازی فرزندان خود جهت مراقبت از تجهیزات مدرسه و استفاده بهینه و مطلوب از آنها اقدام نمایند.

۱۹-            در سال تحصیلی اخیر کلیه صندلی ها و میز و نیمک های کلاسها تعویض و نوسازی شده اند. از خانواده های محترم تقاضا می شود نسبت به توجیه و آگاه سازی فرزندان خود جهت مراقبت از تجهیزات مدرسه و استفاده بهینه و مطلوب از آنها اقدام نمایند.

۲۰-            ارتباط مستمر خانواده های محترم با مدرسه گامی مؤثر در جهت شناخت متقابل از یکدیگر و برنامه ریزی برای موفقیت بهتر دانش آموزان است. والدین محترمی که بنا به دلایلی نمی توانند تمام ایام سال را در کنار فرزندشان در استانبول باشند نسبت به آسیب هایی که ممکن است این عدم حضور، فرزندشان را تهدید کند، مطالعه کافی داشته باشند. این آسیب ها می تواند به سادگی از یک صبحانه نخوردن کافی و یا صبحانه بد خوردن ، دیر خوابیدن و … شروع شود.

فجر ایرانیان

دانلوددیکشنری ترکی به فارسی اندروید - 5.0 out of 5 based on 57 votes
امتیاز کاربر: / 57
بدخوب 

 دانلود دیکشنری ترکی به فارسی  اندروید 

 

برای دانلود دیکشنری ترکی به فارسی برای اندروید به لینک زیر مراجعه نمایید.

 

http://s5.picofile.com/file/8120437084/turkish_farsi.apk.html

شرایط لازم جهت اقدام به دریافت بورس تحصیلی از ترکیه - 4.4 out of 5 based on 76 votes
امتیاز کاربر: / 76
بدخوب 

کلیه دانشجویان عزیزی که متقاضی ثبت نام در بورسیه تحصیلی رایگان ترکیه در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا (مستر و پی اچ دی) می باشند. جهت ثبت نام باید حائز شرایط زیر باشند. در غیر اینصورت تقاضای آنان نامعتبر تلقی خواهد شد.

- شرط سنی:

برای ثبت نام جهت دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی تاریخ تولد متقاضی باید بالاتر از تاریخ: ۰۱/۰۱/۱۹۹۳ باشد.

برای ثبت نام جهت دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد (مستر) تاریخ تولد متقاضی باید کمتر از تاریخ: ۰۱/۰۱/۱۹۸۴ باشد.

برای ثبت نام جهت دریافت بورسیه در مقطع دکترا (پی اچ دی) تاریخ تولد متقاضی باید کمتر از تاریخ: ۰۱/۰۱/۱۹۷۹ باشد.

- شرط معدل:

برای ثبت نام جهت دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی برای دانش آموزان ایرانی معدل کل در دوره دبیرستان برای شاخه های علوم پزشکی و سلامت نباید کمتر از ۹۰ از صد (۱۸ از ۲۰ ) و نیز برای دیگر شاخه ها نیز نباید کمتر از ۷۰ از صد (۱۴ از ۲۰) باشد.

برای ثبت نام جهت دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد (مستر) معدل کل متقاضی نباید کمتر از ۷۵ از صد (۱۵ از ۲۰ ) باشد.

برای ثبت نام جهت دریافت بورسیه در مقطع دکترا (پی اچ دی) معدل کل متقاضی نباید کمتر از ۷۵ از صد  ( ۱۵ از ۲۰ ) باشد.

برای ثبت نام جهت دریافت بورسیه در رشته های علوم پزشکی معدل کل متقاضی نباید کمتر از ۹۰ از صد باشد.

شرایط ثبت نام:

نداشتن تابعیت کشور ترکیه حتی به عنوان تابعیت دوم.
متقاضی نباید در مقطع مورد تقاضا در یکی از برنامه های بورسیه و یا در دانشگاهی در ترکیه در حال تحصیل باشد.
دانشجو تا ۳۰ ماه ژوئن میلادی باید فارغ التحصیل گردد.
از لحاظ سلامتی نباید مبتلا به بیماری و یا وضعیتی که باعث ایجاد مشکل در ادامه تحصیل بشود، باشد.

مدارک لازم:

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام

در بورسیه مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا

- دانشنامه و یا مدرک فارغ التحصیلی موقت.

در صورت عدم فارغ التحصیلی نهایی شما از دانشگاه و یا مرکز عالی تحصیلی، می بایست نامه ای مبنی بر فارغ التحصیلی شما تا پایان این سال تحصیلی آماده نمایید.

- کارت شناسایی معتبر از قبیل کارت ملی و یا گذرنامه بین المللی.

- ریز نمرات

در صورت اینکه تا پایان این سال تحصیلی فارغ التحصیل خواهید شد، ریز نمرات دروسی را که تاکنون گذرانده اید باید آماده نمایید.

- مدارک و گواهینامه های علمی و تجربی شما (اگر وجود دارد)

چکیده پایان نامه تحصیلی شما

گواهینامه های مقالات چاپ شده ملی و بین المللی

گواهینامه های زبان خارجی و . . .

- توصیه نامه علمی و اخلاقی از دو تن از اساتید دانشگاهی شما.

- یک قطعه عکس ۶ در ۴

هیچیک از مدارک نیازی به ترجمه ندارد و باید اصل آن اسکن شده و به ایمیل موسسه ( این آدرس ایمیل در مقابل هرزنامه ها محافظت می شود. برای مشاهده آن ابتدا باید جاوا اسکریپت را فعال کنید. )ارسال گردد.

 

Hunting for men